בטון מוטבע – מהם היתרונות ומתי משתמשים בו?

Embedded concrete

בטון מוטבע מהווה כיום שיטת שימוש מיוחדת שמטרתה ליישם בטון בצורה שתעניק לו מראה ייחודי וכמה שיותר טבעי. כיום ניתן לעצב בבטון במגוון צורות שונות.

עיצוב בבטון מהווה את הבחירה הטובה ביותר עבור מגוון רחב של חללי חוץ או פנים.

הבטון הוא בעל יתרונות רבים: הוא עמיד בפני מזג האוויר השונים, הוא מוזיל בצורה משמעותית את עלות החיפוי בכל חלל, הוא קשיח וחזק ועוד שמו הנפוץ של בטון מוטבע הוא: בומנייט והוא רלוונטי מאוד כיום עבור מגוון פרויקטים שונים לרבות מדרגות, אולמות אירועים, בתי עסק ואפילו בתים פרטיים.

מהם היתרונות של בטון מוטבע?

קיימת שיטה נוספת להטבעת הבטון והיא באמצעות הבטון המוחלק.

כאשר בניית מבנה מתקרבת לסיומה, עולה על הפרק נושא הריצוף חוץ של המבנה.

כיום ניתן לבנות מגוון סוגים של ריצוף ולכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. כמעט כל מערכת ריצוף תדרוש יציקת בטון. בשל העבודה שדורשת יציקת בטון וכן בשל העלות הגבוהה של היציקה עצמה, לא מעט אנשים בוחרים כיום בבטון המוטבע. מדובר על בטון שמהווה את המוצר הסופי בתחום פיתוח חוץ.

מדובר על חומר עמיד מאוד, שניתן למצוא במגוון עיצובים מרהיבים. הבטון המדובר מהווה אלטרנטיבה לריצוף הסטנדרטי והרגיל או לקרמיקה.

מדובר על בטון דקורטיבי שעונה על כל הצרכים של חיפוי וריצוף.

יתרונות נוספים של הבטון הם:

ראשית כל, תחזוקת הבטון המדובר קלה ונוחה באופן משמעותי מתחזוקה של חומרים אחרים, מדובר על חומר עמיד מאוד ואיכותי בפני תנאי מזג האוויר השונים ועל כן הוא מושלם כחיפוי חוץ.

מהם השלבים ביישום בומנייט?

בכדי ליישם בטון מוטבע, יש צורך לבצע כמה פעולות: ראשית כל, יש ליצור בטון מבטון הקרוי: משופר החלקה. מדובר על בטון מיוחד וחזק ויש בו כמות משמעותית יותר של חול וצמנט. לאחר מכן מפלסים את הבטון לגובה הרלוונטי.

לאחר יציקת הבטון יש להמתין לייבושו, כאשר הוא יבש מורחים עליו חומר שחיקה מיוחד אשר מקשר בין הבטון לבין הצבע.

בחברת דה פלוס תוכלו למצוא בטון מוטבע. צוות החנות יישמח לעזור לכם ולשרת אתכם.

בשלב הבא יש צורך לבצע את ההטבעות בבטון באמצעות תבניות מיוחדות שעשויות מגומי.

את הדוגמאות הלקוח יכול לבחור מראש וההטבעות המדוברות הם אלה שיוצרות את העיצוב הרלוונטי ללקוח כגון: צורות גיאומטריות, דמוי עץ, דמוי אבן ועוד.

בשלב הבא יש לבצע חיתוכים בבטון. מדובר על שלב חשוב מאוד וזאת בכדי שהבטון לא יסדק.

בשלב האחרון יש ליישם סילר על המשטח. את הסילר יש צורך ליישם לאחר שכל החומרים וכן כל המלחים של הבטון יוצאים החוצה. הסילר הוא בגימור מאט או בגימור מבריק והתפקיד שלו הוא לספק את ההגנה הטובה ביותר למשטח כולו.

Facebook
Telegram
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email